15.06.2020 B. Ferrero "Rachunek"

Dzień dobry Kochani,

to już nasze ostatnie w tym roku spotkanie z bajkami B. Ferrero. Dzisiaj razem z Natalką J. zapraszam na kolejne opowiadanie pt: "Rachunek". 

Otwórz

Mam nadzieję, że udało Wam się rozwiązać wszystkie zadania! A już jutro Ala B zaprasza Was na zajęcia plastyczne.

Miłego dnia

p. Dominika

08.06.2020 Skąd wzieły się pustynie?

Dzień dobry,

Jak się macie? Coraz mniej dni pozostało do zakończenia roku szkolnego. Damy radę! Dzisiaj wielki dzień dla dwójki naszych animatorów Kasi i Kuby. Rozpoczynają właśnie egzamin dojrzałości, zwany maturą. Trzymajcie za nich kciuki i pamiętajcie w modlitwie!

A tutaj zajęcia na dziś - > Otwórz

Powodzenia

P. Dominika

01.06.2020 Bajkowy turniej

Kochani!

Dzisiaj Wasze święto! Chcielibyśmy Wam życzyć samych radosnych dni! Niech nigdy na Waszych twarzach nie gości smutek. Cieszymy się , że należycie do naszej oratoryjnej rodziny. Bez Was Oratorium nie było tym samym! Mamy nadzieję, że już niedługo uda nam się z Wami spotkać. W tym szczególnym dniu polecamy Was w modlitwach opiece św. Jana Bosko i Maryi Wspomożycielki!

A tym czasem zapraszamy Was do rozwiązania bajkowych zagadek!

Otwórz

Powodzenia! 

Ściskam Was mocno!!!

p. Dominika

25.05.2020 Krąg radości

Dzień dobry,

przed nami kolejny tydzień pracy, nauki, zabawy i naszych wspólnych spotkań. Na dzisiejsze zajęcia zaprasza Was Ala B. Zaczynamy!

1. Posłuchajcie bajki

2. Pamiętaj. Nie czekaj, aż rozpocznie kto inny. To do ciebie dzisiaj należy zainicjowanie kręgu radości. Często wystarczy mała, malutka iskierka, by wysadzić w powietrze ogromny ciężar. Wystarczy iskierka dobroci, a świat zacznie się zmieniać. Miłość to jedyny skarb, który rozmnaża się poprzez dzielenie: to jedyny dar rosnący tym bardziej, im więcej się z niego czerpie. To jedyne przedsięwzięcie, w którym tym więcej się zarabia, im więcej się wydaje; podaruj ją, rzuć daleko od siebie, rozprosz ją na cztery wiatry, opróżnij z niej kieszenie, wysyp ją z koszyka, a nazajutrz będziesz miał jej więcej niż dotychczas.

3. Rozwiążcie zadanie - otwórz

 

Trzymajcie się ciepło w te deszczowe dni 😉

p.Dominika

18.05.2020 Jan Paweł II

Dzień dobry Dzieciaki,

dzisiaj przeżywamy niezwykły dzień. Dokładnie 100 lat temu urodził się Jan Paweł II! Dlatego postarajcie się poświęcić chwilę na lepsze poznanie naszego polskiego świętego. Zapytajcie swoich rodziców, dziadków może mieli okazję zobaczyć go lub osobiście spotkać. Zanim to jednak uczynicie warto dowiedzieć się czegoś więcej o papieżu Polaku.

Obejrzyjcie umieszczone na stronie filmiki a następnie sprawdźcie się w przygotowanych ćwiczeniach. Ciekawe, czy uda się odpowiedzieć na wszystkie pytania?

Św. Jan Paweł II - obejrzyj 

Historia papieża- obejrzyj 

 

ćwiczenie 1: otwórz 

ćwiczenie 2: otwórz 

 

Powodzenia!🙂

P.Dominika

11.05.2020 Królewski błazen

Dzień dobry!

Mam nadzieję, że wypoczeliście przez weekend i jesteście gotowi na zmierzenie się z kolejnymi wyzwaniami, czekającymi Was w tym tygodniu. A my zapraszamy Was na kolejne zajęcia! Przygotowała je dla Was animatorka Patrycja!

1.Posłuchajcie bajki: "Królewski Błazen" https://youtu.be/1ZsefXismRo

2. Jeżeli już wysłuchaliście nagrania, zastanówcie się przez chwilę:
- Czym na co dzień zajmował się błazen?
- Co król podarował Błaznowi? Jak długo Błazen miał zatrzymać ten prezent?
- Dlaczego Błazen oddał berło królowi, gdy ten zachorował?

3. Wykonaj ćwiczenie:otwórz

4. Wiecie....jest bardzo wielu ludzi, którzy nie przygotowują się do tej "wielkiej podróży", która czeka każdego z nas. Dlatego ten moment wiąże się dla nich z wielką trwogą. Postarajcie się dzisiaj przeprosić Pana Boga za to co się nie udało. Jeżeli pokłóciliście się z kimś lub obraziliście kogoś -może warto przeprosić! To nie bedzie łatwe, ale na pewno poczujecie się lepiej! I będziecie bardziej spokojni niż król w naszej dzisiejszej bajce!

5. Na koniec wykreślana. Jest na prawdę trudna. Mnie się niestety nie udało, ale może Wy odkryjecie wszystkie słowa? Otwórz.

Mała podpowiedź od Patrycji w wykreślance ukryły się takie słowa: Błazen, król, głupi, berło, śmierć, wyprawa, przygotowania, wieczność.

 

Trzymajcie sie ciepło

p. Dominika i Patrycja P

04.05.2020 Przygoda Małego Wkrętu

Dzień dobry Kochani!

Jak się macie? Mam nadzieję, że dobrze i mimo naszej długiej rozłąki nie zapomnieliście jeszcze o Oratorium! Zapraszamy Was dzisiaj na kilka minut wspólnej zabawy! Mamy nadzieję, że przynajmniej przez chwilę poczujecie się jak na naszych wspólnych zajęciach na sali!
No to zaczynamy...

1.Usiadźcie wygodnie i wspólnie posłuchajmy bajki: "Przygoda Małego Wkrętu" 

2. Jeżeli już wysłuchaliście nagrania, zastanówcie się przez chwilę:
- Dlaczego Wkręcik czuł się źle na statku? Czego mu brakowało?
- Co spowodowała ucieczka Wkręcika? Jak ta decyzja wpłyneła na cały statek?
- Jakie wydarzenia spowodowały, że śrobka postanowiła wrócić na swój statek?
- Dlaczego warto poznawać swoje mocne strony?

Wykonaj ćwiczenie:  tutaj 

Pamiętajcie, każdy z nas jest bardzo ważną cześcią jakiejś całości np. rodziny, klasy czy naszego Oratorium! Każdy z nas wnosi coś, co sprawia, że miejsce, w kórym jesteśmy staje się wyjatkowe np. swój talent, umiejętności, dobry humor, wiedzę...Jeśli brakuje czyjegoś wkładu, choćby najmniejszego, całość nie działa tak jak powinna.

3. Na koniec wykreśalnak. Ciekawe, czy uda Wam sie odkryć wszystkie słowa? Wykonaj ćwiczenie: kliknij tutaj 

4. A tutaj jeszcze mała niespodzianka - otwórz 🙂

 

Trzymajcie się ciepło
p. Dominika