16.06.2020 Sowa z masy solnej

Cześć, Kochani!

Dzisiaj zapraszam Was do wspólnego zrobienia wyjątkowych sów z masy solnej. Obejrzyjcie zdjęcia, przeczytajcie instrukcję i stwórzcie własne sowy. Pamiętajcie, że możecie je zrobić w takiej wielkości i kolorach, jakie chcecie!

1.Przygotuj potrzebne materiały: miskę, szklankę, ołówek lub długopis, okrągłą zatyczkę, papier do pieczenia oraz paczkę soli, mąki pszennej i mąki ziemniaczanej.

2.Wsyp do miski 1 szklankę mąki pszennej, 1 szklankę soli, wlej ¾ szklanki wody i ½ szklanki mąki ziemniaczanej. Ja użyłam ¼ tych składników. Najważniejsze, żeby zgadzały się proporcje.

3.Zagniataj je rękami, aż wyrobisz z nich ciasto.

4.Podziel ciasto na kilka mniejszych części i uformuj z nich kule.

5.Spłaszcz je tak, aby mieć przed sobą koło.

6.Weź do ręki zatyczkę z okrągłą końcówką od pisaka lub długopisu i wbijaj ją połową delikatnie w ciasto na dole w taki sposób, aby powstały sowie pióra na brzuszku.

7.Chwyć ciasto z lewej i prawej strony, a następie złóż do środka tak, by się stykały na środku – oto skrzydła sowy.

8.Tak samo odchyl ciasto z górnej strony, żeby zrobić głowę.

9.Naciągnij ciasto w taki sposób, żeby dodać sowie uszka.

10. Okrągłą zatyczką zrób sówce oczy i ołówkiem albo długopisem ich źrenice.

11. Brodę natnij nożem dwa razy pod kątem – sowa ma dziób.

12. Sylwetkę sowy zaokrąglij.

13. Pozostaw sowę w suchym miejscu na dwa-trzy dni. Teraz pora ją pomalować! Najlepiej użyj do tego farb i pisaków. Sowa jest już gotowa!

Jak się Wam podoba? Prześlijcie nam koniecznie swoje prace na oratoriumaniolow@gmail.com Miłej zabawy!

Mam nadzieję, że zobaczymy się już niedługo! 🙂

Ala B.

09.06.2020 Zajęcia plastyczne "Podwodny świat"

Dzień dobry,

w dniu dzisiejszym zapraszam Was do podwodnego świata.
Przygotujcie potrzebne materiały (kartkę białą i czarną A4, folijkę, markery lub pisaki i nożyczki0, obejrzyjcie krótki filmik, który dla Was przygotowałam i ZACZYNAMY!

Miłej zabawy,

p.Dominika

Dziękujemy za przesłanie kolejnych, wspaniałych prac! :-)

02.06.2020 "Kolorowe ślimaki"

Dzień dobry,

Przed nami kolejne zajęcia plastyczne. Tym razem przygotujemy "kolorowe ślimaki". Obejrzyjcie krótki filmik instruktażowy i zaczynamy! Ja przygotowałam tylko jednego, ale mam nadzieję, że Wam uda się stworzyć całą ślimakową rodzinkę! 🙂Pamiętajcie, że wielkość i kolor Waszych zwierzaków zależy tylko od Was.

Trzymajcie się ciepło

p. Dominika

26.05.2020 Stwórz własną grę

Dzień dobry,

dzisiaj wtorek a więc i nasze zajęcia plastyczne. Tym razem do wspólnej zabawy zaprasza Was Weronika! Obejrzyjcie filmik instruktarzowy i stwórzcie własną grę planszową! Do dzieła! 🙂

 

P.S ( Nie zapomnijcie złożyć życzeń swoim mamą! To właśnie dziś mają swoje święto. Obdarujcie je również najwspanialszym prezentem, czyli modlitwą w ich intencji! )

Trzymajcie się ciepło

p. Dominika

 

Tym razem przyfruneły do nas przepiękne aniołki od naszych Oratorianek! Dziękujemy🙂

19.05.2020 Mój osobisty Anioł Stróż

Hejka!

Mam nadzieję, że znajdziecie chwilkę, aby razem ze mną stworzyć swojego Anioła Stróża. Ma go każdy z nas. Ty, ja, twoja rodzina. Jednak nie widać ich. Dlatego dzisiaj zrobimy figurkę która będzie nam o nich przypominać.

Zabierzmy się do roboty!

1. Przygotuj: kolorowe i białe kartki, nożyczki, klej, linijkę, gumkę do maania, ołówek, czarny pisak lub cienkopis oraz dwie okrągłe rzeczy o różnych rozmiarach, do odrysowania kształtów.

2. Zastanów się jakiego koloru będzie suknia twojego Anioła. Teraz weź kartkę w tym kolorze i odrysuj koło. Ja użyłam do tego miski.

3. Wytnij je i od linijki rysujemy linię do środka kółka.

4. Rozetnij ją. Nakładamy klej wzdłuż jednej z krawędzi rozcięcia.

5. Zawiń suchą krawędź do środka i powstaje nam sukienka naszego Stóża.

6. Teraz przydałoby się zrobić mu jakąś głowę. Na białej kartce odrysowuj mniejsze koło. Ja użyłam wieczka od kremu.

7. Następnie wytnij je i czarnym pisakiem rysujemy oczka i uśmiech.

8. No ale chyba nie chcemy, żeby nasze Aniołki były łyse. Weź kartkę w kolorze włosów twojego Anioła. Potem odrysuj koło wielkości twarzy Aniołka. Teraz narysuj fryzurę na kole.

9. Wytnij ją przyklej do twarzy Aniołka. Ja dodatkowo obrysowałam jej krawędzie czarnym pisaniem, ale możesz pominąć ten krok.

10. Teraz przyklej głowę do czubka sukienki.

11. Nie sądzisz, że czegoś mu brakuje? Tak, trzeba zrobić skrzydła. Na białej kartce narysuj kształt jednego skrzydła. W miejscu gdzie będzie ono dotykało sukni Anioła dorysuj krótki pasek.

12. Zegnij kartkę na pół, tak aby pasek dotykał zagiętej końcówki. Wytnij obydwie części kartki po śladzie skrzydła.

13. Rozetnij skrzydła po linii zagięcia kartki, a następnie zagnij paski skrzydeł przy początku. Pamiętaj aby zmazać ślad ołówka gumką do mazania.

14. Posmaruj klejem zewnętrzną część pasków i przyklej skrzydła Aniołkowi

GOTOWE!

Kasia

Dziękujemy Noemi i Nadi za wysłanie przepięknych prac i zachęcamy innych do dzielenia się swoją twóczością!🙂 Może w ostatnim czasie zrobiliście inne prace, którymi chcelibyście się z nami podzielić? Chętnie umieścimy je na naszej stronie tak żeby mogły zainspirować innych do twórczej aktywności😉

12.05.2020 Wiosenne brzozy

Dzień dobry,

Dzisiaj zapraszam Was do naszej kolejnej zabawy plastycznej. Będzie to bardzo prosta, ale efektowna praca. 

1. Przygotujcie sobie: białą kartkę A4 ( najlepiej techniczną), kawałek tekturki, farby (czarną, niebieską, zieloną) i kubeczek z wodą. 

2. Narysujcie ołówkiem pnie brzóz (zobaczcie jak wygląda to na filmiku), możecie też skorzystać z szablonu - otwórz.

3. Postępujcie według instrukcji na dołączonym filmie. Jeżeli obrazy zmieniają się za szybko pamiętaj zawsze możesz przycisnąć "stop" i kontunułować oglądanie po zakończeniu aktualnego etapu pracu.

4. Powodzenia!

5. Pamiętaj o posprzątaniu swojego miejsca pracy :-)

Zapraszamy do podzielenia się swoimi rysunkami. Wyślijcie zdjęcia swoich wiosennych brzóz na adres: oratoriumaniolow@gmail.com a my umieścimy je na stronie.

 

Do zobaczenia w czwartek na e-spotkaniu.

p. Dominika 

05.05.2020 Wiosna w czterech ścianach

Cześć Kochani! 🙂
Brakuje Wam już zajęć w oratorium? Bo nam bardzo. Tęsknimy już za Wami i zaczynamy się trochę nudzić... Żeby umilić czas sobie i Wam proponujemy zajęcia plastyczne. Dzisiaj zobaczycie, jak można łatwo zrobić wiosenną dekorację na okna i świetnie się przy tym bawić. Zaproście do wspólnej pracy rodzeństwo, rodziców lub sami przygotujcie WIOSNĘ w Waszym pokoju. Z Waszych rąk na pewno wyjdą piękne motyle.


Gotowi? Zaczynamy!


1. Przygotuj miejsce pracy i zbierz materiały. Potrzebne będą : nożyczki, papier kolorowy (mogą być też skrawki), klej, linijka, ołówek, igła i nitka (tu pomocny będzie ktoś dorosły).

2. Wybierz kolory motylka. Pamiętaj, że na główny kolor skrzydeł potrzebujesz najdłuższych pasków papieru.

3. Z papieru na brzuszek i głowę motylka wytnij paski o szerokości 1,5 cm (wszystkie elementy motylka będą miały tę szerokość). Nie musi być ich bardzo dużo, zawsze można dorobić.

4. Nawiń pasek na kciuka tak, żeby koniec nachodził na resztę paska. Pozostałą część odetnij. Sklej mały kawałek w kółko - to będzie głowa. Później podobnie zrób kilka (5-8) mniejszych kółek - możesz nawijać papier na palec wskazujący. Sklej dokładnie każde kółko.

5. Sklej ze sobą poszczególne kółka zaczynając od główki.

6. Jeden z pasków w kolorze brzuszka przetnij wzdłuż na pół. Nawiń po jednym końcu każdego paska na ołówek, żeby się zakręcił. To będą czułki.

7. Zagnij proste końce czułków i przyklej je do główki. Odłóż gotowy środek motyla na bok.

8. Z papieru na skrzydła wytnij 2 długie paski (np. wzdłuż kartki) i 2 trochę krótsze (np. o 5 cm). Sklej końce każdego paska, żeby powstały kółka.

9. Każde kółko spłaszcz w jednym miejscu palcami, żeby powstał kształt kropelki.

10. Z innego koloru wytnij 2 paski o połowę krótsze od dużego paska na skrzydło. Sklej z nich kółka.

11. Włóż kółka do mniejszych kropelek. W miejscach, gdzie dotykają kropelki, posmaruj klejem i przytrzymaj, żeby się skleiło.

12. Wybierz kolejny kolor. Wytnij 2 krótsze paski i sklej w kółka.

13. Przyłóż małe kółka do środka skrzydełek i przyklej do poprzednich kółek.

14. Podobnie ozdób większe kropelki. Pamiętaj tylko, żeby paski były trochę dłuższe niż poprzednio.

15. Sklej ze sobą małe kropelki z dużymi kropelkami. Skrzydła są już gotowe. Posmaruj klejem zewnętrzne krawędzie skrzydeł przy szpicu i przyklej do tułowia motylka.

16. Poproś kogoś dorosłego o pomoc. Trzeba nawlec igłę na nitkę, złożyć podwójnie, zawiązać na końcu supełek. Później należy przebić igłę ze środka główki na zewnątrz, odciąć koniec z igłą i zawiązać na górze.

17. Możesz zrobić też kwiatki w bardzo podobny sposób. Wytnij 5 małych pasków papieru, sklej je w kółka, spłaszcz w kropelki i sklej ze sobą. Możesz też dodać dekoracje w środku (małe kółka, kropelki itd.), ale pamiętaj, że im mniejsze elementy, tym trudniej je skleić. Przeciągnij nitkę przez kwiatka (z pomocą dorosłego).

18. Gdy już wszystkie dekoracje będą gotowe, możesz je powiesić na oknie przy pomocy taśmy klejącej. Zanim to zrobisz, zapytaj rodziców o pozwolenie 😉

19. Posprzątaj swoje miejsce pracy. Podobało Wam się robienie motylka?

Pamiętajcie, że możecie zmieniać kształty, kolory, dodawać więcej dekoracji i powstaną zupełnie nowe motyle i kwiaty. Eksperymentujcie, bawcie się dobrze i podzielcie się efektami Waszej pracy. Wyślijcie zdjęcia na adres: oratoriumaniolow@gmail.com.

Ściskam Was wszystkich bardzo serdecznie i czekam, aż znów Was zobaczę.

Miłej zabawy.

Dominika G :)