Strefa dla młodzieży

W naszym Oratorium w każdy piatek w godzinach od 18:00-20:00 organizowane są spotkania formacyjne dla młodzieży od 14 r.ż. Spotkania mają formę konferencji, adoracji oraz spotkań integracyjnych. Piątkowe wieczory to czas wspólnych rozmów, zabaw, modlitwy i spotkania z drugim człowiekiem. 
 
W
ramach Oratorium młodzieżowego działają również następujące grupy :

WOLONTARIAT:

ANIMATORZY-grupa młodzieżowa, która chce poszerzyć swoją wiedzę z zakresu pedagogiki ks. Bosko poprzez uczestnictwo w spotkaniach formacyjnych oraz codzienną pomoc w prowadzeniu świetlicy dla dzieci i animację życia Oratorium.

SZPITAL DZIECIĘCY- grupa osób, która pragnie poświęcić trochę czasu, aby wywołać uśmiech na twarzach dzieci, przebywających w szpitalu na Prokocimiu.

MISJE- młodzież wspierająca projekty misyjne prowadzone przez Salezjański Wolontariat Misyjny. 

OSOBY STARSZE- grupa młodzieży, która poświęca swój czas osobom w podeszłym wieku poprzez pomoc w codziennych obowiązkach. 

TEATR-cotygodniowe zajęcia teatralne.

TURYSTYKA- w ramach grupy realizowane są młodzieżowe wyjazdy rowerowe i piesze wędrówki górskie.

TANIEC- zajecia cotygodniowe przeznaczone dla młodzieży. Na zajęciach poznawane są techniki tańca hip-hop takie jak:commercial,performance, new style, dancehall oraz jazz. 

KURS ALPHA -grupa młodzieżowa, gdzie w gronie swoich równieśników można zadać sobie podstawowe pytanie dotyczące życia i wiary. Po co żyje? Kim jest Bóg? Dlaczego mam wierzyć? Alpha to nie tylko dyskusja, ale także wspólna kolacja, zabawa i modlitwa.(edycja zakończona)